AgroWorld.pl na konferencji naukowej

W  SGGW 28-29 kwietnia 2010 odbyła się konferencja naukowa pt. „POLSKA WIEŚ, BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE A MEDIA”, zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Konferencję otworzył Rektor SGGW, prof. dr hab. Alojzy Szymański. Uczestniczyli w niej m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dr Marek Sawicki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Marian Zalewski, Prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. Krystyna Gutkowska. Program konferencji

Krzysztof Kras reprezentujący Sonect na podstawie portalu AgroWorld.pl przedstawił referat „Pozycjonowanie mediów rolniczych w Internecie”

SKRÓT REFERATU: Internet zrewolucjonizował współczesny świat. Stało się oczywiste, że szybko został też zauważony przez specjalistów od marketingu w firmach i instytucjach.  Zaistnienie w Internecie poprzez strony - witryny internetowe, portale, blogi, itp. stało się jednym z podstawowych czynników osiągania sukcesu. Obecnie nie wystarcza już posiadanie tylko np. strony internetowej, ponieważ tego narzędzia używają wszyscy. Sprawą najwyższą stało się odpowiednie wypozycjonowanie strony tak, aby znajdowała się na wysokich pozycjach w różnych wyszukiwarkach internetowych. Z najnowszych badań wynika, że 92% internautów ufa wyszukiwarkom i uważa je za bezstronne źródło informacji, 81% internautów używa wyszukiwarki, aby znaleźć produkt, usługi, oferty handlowe lub cenne informacje, a 56% internautów oczekuje, że najmocniejsze marki będą pojawiać się na początku listy w wynikach wyszukiwania.
W praktyce oznacza to, że odpowiednie pozycjonowanie w Internecie stało się przedmiotem zainteresowania firm i instytucji, dla których Internet stał się bardzo ważnym medium kontaktu z klientami, budowania wizerunku i przekazywania istotnych informacji. Dzisiaj działania w Internecie muszą być prowadzone w sposób nieprzypadkowy i przemyślany. Dlatego też, pozycjonowanie jest kluczowe również dla mediów rolniczych. Ze względu na to, że wiedza na ten temat nie jest jeszcze szeroko rozpowszechniona, przygotowany na seminarium referat omawia główne zagadnienia i dostarcza sporo wiedzy, o dwóch  podstawowych formach pozycjonowania stron w sieci:
AdWords - linki sponsorowane
Wyszukiwanie organiczne - naturalne wyniki wyszukiwania
Wskazaliśmy jak duże znaczenie ma właściwe utrzymywanie i dbanie o jakość witryny oraz regularne nimi zarządzanie i uaktualnianie. Warto więc w tym zakresie skorzystać z usług profesjonalnych firm, zajmujących się pozycjonowaniem w Internecie. Zaprezentowaliśmy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej firmy (np. na poprzednie prace danej firmy, czy stosuje się do wskazówek danej wyszukiwarki i jakie ma ona doświadczenie w tej nowej i niełatwej branży).

Referat został zaprezentowany w nowatorski sposób – w formie krótkiej inscenizacji parateatralnej, przedstawionej przez trenerów biznesu - praktyków biznesu i specjalistów z zakresu pozycjonowania w Internecie. Aktorzy – trenerzy biznesu, na przykładzie rolniczego portalu www.AgroWorld.pl zaprezentowali techniki pozycjonowania w Internecie. Dzięki temu, widzowie - uczestnicy konferencji mogli w przystępny sposób przyswoić trudne zagadnienia.

Prelegenci: Krzysztof Kras - Trener Biznesu, Beata Kras - Trener Biznesu,
Asystenci: Grzegorz Stęszewski - Trener Biznesu, Remigiusz Gąsiorowski - Trener Biznesu

 

Kontakt


Sonect Sp. z o.o.


Adres do korespondencji

Sonect Sp. z o.o. Skr. poczt. 1899,
ul. Powstańców Śl. 138, 53-316 Wrocław 14

 

Sonect Sp. z o. o.

ul. Gwiaździsta 62 12/2
53-413 Wrocław
NIP 894-28-01-170

email: biuro@sonect.pl